top of page

Просвітницька 
робота

Просвітницька робота з пропаганди психологічних знань: розміщення цікавої психологічної інформації у інформаційних куточках кожної групи, класу,  виступи на батьківських зборах, робота з батьками, участь у нарадах, педрадах, семінарах.

Інформаційний вісник

«Безпечні канікули для дитини: на що звернути увагу?»

Афро -американський малюк

«Пасивно-агресивна
поведінка у дітей:
що робити?»

Навчання онлайн-класу

«З яких предметів школярі найчастіше наймають репетиторів: дослідження»

Тривалість онлайн-уроків та запізнення на них,

онлайн-ГПД та обʼєм д/з: юридичне розʼяснення

про нюанси “дистанційки”

Син та батько за ноутбуком

«Цікаве про психологію»

до Всеукраїнського дня психолога
(23 квітня)

Список психологічної літератури для батьків.

Довідник
«Дитинство під час війни»

Дитина дивиться вгору

Година із користю
«Чудові повнометражні мультфільми
для сімейного перегляду - ТОП-50» 

Емоції

Чек-лист
«Ознаки стресу»

Аудіоматеріали

«Терапевтичні казки для дітей»

«Розпаліть мотивацію учнів:

5-крокова модель похвали»

Rozpalit-motyvatsiiu-uchniv-5-krokova-model-pohvaly.jpg.webp
310677209_484751960330993_6955733363255641113_n.jpg

Боюсь ядерного удару. Що робити?

UN0603348_edited.jpg

Стаття

«Як встановити контакт з дитиною,

що пережила травматичний досвід»

ІНФО

 «Як розповісти дитині про особистісний простір?»

166709627_1705242953005299_7807162750382890803_n.jpg

Особисті кордони — особистий простір, який кожна людина особисто розподіляє. Що є комфортно для тебе, може бути дискомфортним для іншої людини, бо кожен з нас індивідуальний і має свій особистий простір.

Щоби легше і краще розділити свій простір, варто використати таку собі візуальну інструкцію, «circles of relationships» — кола спілкування, кола стосунків — це може допомогти запобігти сексуальному домаганню, фізичному, психологічному насильству просто тому, що дає зрозуміти, що відбувається щось неправильне. Така візуальна інструкція розрахована на дітей 5-10 років.

 

1. Фіолетовий = я, мій особистий простір.

Отже, фіолетове, перше і найголовніше коло, – це ми самі. Наше тіло належить тільки нам, і тільки ми самі можемо вирішувати хто може біля нас перебувати близько, торкатися нас. І ніхто не повинен робити це без дозволу. Якщо хто-небудь, з будь-якого оточення, заподіює нам дискомфорт (неважливо, дідусь посадив на коліна або мамина подруга вимагає «поцілувати тітку в щічку») ми не повинні соромитися сказати про це і сказати “ні “,” стоп “.

2. Синій = сім’я.

Це коло нашої сім’ї і тих, кого ми любимо. Повага, довіра і любов – ось за цими ознаками ми визначаємо, хто відноситься до цього кола, хто найбільш близький нам. Але потрібно пам’ятати, що навіть з тими, кого ми любимо, ми не повинні нехтувати своїм особистісним простором, але також і самі повинні поважати простір наших близьких.

3. Зелене коло = друзі.

Це “far away hug” оточення. Коло наших друзів і тих з ким нам подобається спілкуватися. Дружба дуже важлива і включає в себе багато речей. Наприклад, спільні ігри, розмови, веселощі, і іноді дружні обійми. Дружба завжди ґрунтується на довірі, повазі. І такі прояви як обійми повинні бути засновані на взаємній згоді. Важливо розуміти, що не всі діти в класі можуть вести себе як твої друзі. І батькам слід проговорити з дітьми за якими критеріями ми визначаємо друзів і, в свою чергу, як ми самі повинні себе з ними вести.

4. Жовте коло = знайомі.

Коло знайомих (wave circle, тобто ті, кому ми махаємо рукою при зустрічі, з ким знайомі поверхово і не дуже близькі). Це можуть бути діти в шкільному автобусі, у дворі, спортивній команді, це можуть бути друзі батьків. Обговоріть з дитиною соціальні норми, різні типи знайомих і також правила безпеки. Різницю між близькими і просто знайомими людьми. Дистанція у відносинах, яку і вони і ми повинні поважати.

5. Помаранчеве коло = люди, від яких ми чекаємо професійної допомоги.

Ці люди можуть допомогти нам, коли нам це необхідно, але вони не наші друзі. Це вчителі, вихователі, поліцейські, пожежники, медсестри і лікарі. Обговоріть з дитиною в яких ситуаціях у кого шукати допомоги. Необхідно підкреслити, що у цих людей є розпізнавальні знаки, уніформа, посвідчення, і що вони допомагають в разі небезпеки.

6. Червоне коло = незнайомці.

Ми не знаємо цих людей. (Навіть якщо вони говорять, що знають нас, це не важливо.) Не всі чужі люди погані, але оскільки ми не знайомі, то не знаємо погана людина перед нами або хороша. Ми не довіряємо незнайомцям. Ми не розмовляємо з ними, не розказуємо нічого про себе або близьких. Не відповідаємо на питання. Ніколи, ніколи не йдемо з ними нікуди і не сідаємо в машину. Ми не беремо цукерки, не йдемо “шукати собачку” і не допомагаємо знайти вулицю, тому що дорослі ніколи не повинні просити допомоги у тих, хто молодший і слабший їх.

Це коротко. З дітьми розфарбовують ці кола, промовляють різні ситуації, дають вгадати, як правильно вчинити в кожному окремому випадку. І сто разів говорять – якщо тобі некомфортно ти повинен сказати СТОП, НІ. Якщо хтось поводить себе неправильно, на твою думку, ти повинен розповісти іншим дорослим – батькам, вчителям. Ніхто не може торкатися до тебе без твоєї згоди. (Ти теж не маєш права вторгатися в чужий особистий простір без дозволу). І якщо тебе не зрозуміли з першого разу, ти повинен повторювати і повторювати, поки тебе не почують, поки тебе не зрозуміють і не допоможуть. Ти не повинен шукати рішення сам, ти не повинен приховувати, ти не повинен соромитися. Не бійся говорити. Не бійся питати.»

Na-ukrainski-shkoly-ochikuie-transformatsiia-osvita-4-0.jpg.webp

Синтез думок

«На українські школи очікує велика трансформація»

Talk about death_page-0001.jpg

Брошура

«Як розповісти дитині про смерть близької людини?»

«Книги, які варто прочитати, щоб краще розуміти власні емоції
та навчитися контролювати їх»

277673184.jpg
Едіт Єва Еґер – «Дар»
Едіт Еґер написала цю книгу на прохання читачів її бестселера «Вибір». Це – практичний посібник, як подбати про своє ментальне здоров’я, як жити повноцінно і не застрягати у в’язниці власного розуму. Книга об'єднує своєрідні 12 сеансів від видатної психотерапевтки:
- як сприймати свої емоції,
- як позбутись комплексу жертви,
- зцілитись від дитячих травм,
- переживати втрати та горе,
- як виходити з конфліктних ситуацій чи не потрапляти у них,
- як прийняти та полюбити себе,
- як позбутися відчуття вини,
- як навчитись контролювати свої страхи і впоратись з тривожністю та інші.
У кожному розділі докторка Еґер ділиться історіями з власного життя та історіями своїх пацієнтів, а в кінці – пропонує ключі до звільнення від проблеми.
 Роберт Сапольські – «Біологія поведінки.
Причини доброго і поганого в нас»
Чому люди рятують і вбивають, пробачають і вдаються до помсти, кохають та ненавидять? Хтось все спише на емоції, інший — на гормони, третій шукатиме причини в дитинстві, а четвертий — у середовищі. Хто має рацію? Усі й ніхто водночас. Бо для повноти картини потрібні аргументи з кожної галузі. Як пояснити пасивну агресію у водія на дорозі? Чому в підлітковому віці дітям «зносить дах» і вони тікають з дому або прагнуть опинитись у сумнівній компанії? Чому нас нудить не тільки від зіпсованої їжі, а й від подій? Як вияв люті однієї людини зміг перерости у 20-мільйонний протест — Арабську весну? Це та інше в людській поведінці різнобічно пояснює Сапольскі.
Роберт Ліхі – «Свобода від тривоги»
Перед кожною вирішальною подією ви тремтите від жаху? Не можете впевнено говорити з керівництвом? Безпідставно боїтеся, що з вашими дітьми трапиться щось погане? З цієї книжки ви дізнаєтесь, як ввести в оману свій страх і як подолати стрес. Знайдете в тексті практичні поради, які допоможуть вам подолати будь - яку проблему.

Відеоматеріали
«Безпечні зимові канікули»

"Знецінення" ("Мені б твої проблеми...")

551b88d7-94e8-45be-a49c-c84e49946d87-1.jpeg

Психологічна просвіта

«Дитяча психіка під час війни:

перша допомога, усунення небажаних наслідків»

2.png
1.png
Yak-zaspokoity-isteryku.webp

Поради

«Демонстративна істерика:

як реагувати?»

Мінна безпека
рекомендації та готові матеріали для викладання:

Bez tytułu_26.png

Мінна безпека - новий предмет для вивчення у сучасних школах України. Адже на територіях, які перебували під окупацією, досі знаходять вибухонебезпечні предмети.

Для того, щоб прогулянки та дитячі дослідження були безпечними, кожна дитина повинна знати правила мінної безпеки та вигляд вибухонебезпечних предметів.

Ми підготували презентації для вчителів, які допоможуть провести цікаві та корисні заняття для учнів 1-4 класів, а також 5-11 класів. Кожна презентація має комплект робочих аркушів із завданнями до виконання вдома або на уроці.

Nov UKR 1170.jpg

Відеоролик

«Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті

Історія з дідусем

Pro-рух книги

«11 чудових книг, які варто прочитати разом із дітьми»

Гральна карта.jpg
Гральний кубик.jpg
Діти, що дме бульбашки

Конвенція
про права дитини

«Для кожної дитини, кожне право»

02014m4e-05e2-779x446.jpg

Презентація

«КОНФЛІКТИ У НАШОМУ ЖИТТІ Й ЧОМУ ЇХ ПОТРІБНО ВИРІШУВАТИ.

ЯК ПОДОЛАТИ ШЛЯХ ВІД КОНФЛІКТУ ДО ПОРОЗУМІННЯ»

1.jpg

Календар-порадник
2 хвилини для себе

«Календар турботи про себе»

Нам часто складно знайти час, щоби вкласти щось у себе. Здається, що цей внесок має бути ресурсозатратним, щоби дати користь.

Якщо ми почнемо з того, що хоча би 2 хвилини будемо перефокусовувати увагу з зовнішнього простору у внутрішній, звертати увагу на те, які сигнали нам подає наше тіло, привчати себе до уважності до себе і своїх потреб – ми виявимо, що в нашому житті набагато більше ресурсу, радості й усвідомленості, ніж нам здавалося.

изображение_viber_2022-10-13_10-46-22-439.jpg
streeeeeeesMontazhna-oblast-1.png

CAN-COPE:

заспокоїти, нормалізувати, об’єднуватися і підтримувати надію

«Діти та війна»

(переживання втрати близьких людей: дитячий розвиток та усвідомлення смерті, реакція горя у дітей, різноманітність почуттів при проживанні горя, 4 стадії реагування на травму, травматична смерть, допомога дітям у проживанні горя, вправи для дітей)

306008237_2086945921501665_652167450801166801_n.jpg

Інформ-реліз

«Декілька фактів про мозок, які змінять наше життя + вправи»

Інформаційний вісник

«Основні мотиви суїцидальної поведінки»

мотиви.jpg
305584409_5514762288579625_8739352490116941798_n.jpg
bottom of page