Профілактична робота
Психологічна профілактика - це спеціальний вид діяльності дитячого психолога, спрямований на збереження, укріплення і розвиток психологічного здоров’я дітей на всіх етапах дошкільного і шкільного дитинства.
Профілактика: систематична робота, спрямована на своєчасне попередження відхилень у розвитку особистості, виникнення конфліктів та проблем у міжособистісних стосунках, на запобігання створенню конфліктних ситуацій у навчально-виховному процесі.
Отже, психопрофілактична робота спрямована не на розв'язання актуальних психологічних проблем, а на перспективу.
15 травня -Міжнародний день сім’ї.
Школа спілкування «З родини йде життя людини»
(1-4 класи)
5 травня - Міжнародний день боротьби за права інвалідів.
2 квітня - Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм.
17 березня - Міжнародний день сну.
7 лютого - День безпеки в Інтернеті
Ця міжнародна календарна подія виникла за сприянням організації Insafe починаючи з 2004 року. Вона відзначається щорічно у другий день другого тижня лютого. Метою Дня безпеки в Інтернеті є поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
У всьому світі, День безпеки в Інтернеті відзначається в більш ніж ста країнах і координується об’єднаної мережею Insafe/INHOPE, за підтримки Європейської комісії, а також 31-им національним центром забезпечення безпеки в Інтернеті по всій Європі.
Ця подія дозволяє зробити акцент на позитивному використанні технологій і вивчити роль, яку ми всі граємо в цілях сприяння створенню кращого і більш безпечної онлайн-спільноти. Воно служить закликом для молодих людей, батьків, вихователів, вчителів, соціальних працівників, співробітників правоохоронних органів, підприємств, політиків і широких верств суспільства, щоб об’єднатися з метою сприяння та створення найбільш позитивного і кращого Інтернету.
"Ресурсні активності"
ІНСТРУКЦІЯ З ВИКОРИСТАННЯ:
Якщо помічаєте, що пригнічення настрою триває довше ніж 5 хв., - обирайте будь-яку
доречну ресурсну активність зі списку та одразу виконуйте її.
Моментальне покращення насторою гарановано! 🙂
21 січня - Міжнародний день обіймів.
«З днем обіймів»
(профілактика зниження стресових станів)
«Айсберг турботи про себе»
А як у вас? Зараз можливостей і сил може не вистачати і на вершечок айсбергу, а питання підіймаються з самого низу в стосунках іншими і з самими собою. І це те, що буде працювати завжди і на майбутнє і зробить основу для всього іншого.
3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю
Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю. Разом з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Інвалідність може бути вродженою і набутою в результаті травм, інфекцій, тощо.
Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі людей з інвалідністю у політичному, соціальному, економічному і культурному житті. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей із інвалідністю.
Україна, як і всі цивілізовані країни з високою культурою людських відносин, до таких людей ставиться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства. Такі люди не називають себе інвалідами, вони не вимагають до себе жалю, для них важливе лише елементарне – можливість жити. Бути в суспільстві, самореалізуватися, мати доступ до гідної освіти і робочих місць.
2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством
Щороку 2 грудня за рішенням Генеральної Асамблеї ООН відзначається Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Саме цього дня 1949 року на 4-й сесії ГА ООН було прийнято Конвенцію про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами. В України документ набрав чинності 15 лютого 1955 року.
Зараз, в наш високотехнологічний і цивілізований вік, рабство здається чимось давно забутим, яке давно пішло в далеке середньовічне минуле. Але, на жаль, це не так. І тепер, досі процвітає у світі торгівля людьми. Дослідниками виносяться чіткі критерії щодо визначення категорії рабського стану людини по відношенню до навколишнього соціуму. Це і люди, які були загнані в тому числі і в сексуальне рабство. У категорію рабів входять ті, хто працює з примусу, за борги або проти своєї волі. До рабів, на жаль (і це реалії сучасного світу!), відносяться і ті, хто народився в неволі. Все це і багато інших форм рабства порушують права людини, принижують її людську гідність і суперечать законам цивілізованого світу.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації. Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють.
Торгівля людьми може відбуватись у різних формах.
Процеси скасування рабства без широкого міжнародного розголосу, схоже, мають тенденцію повертатися назад. Ця тема не повинна залишатися без уваги і Міжнародний день боротьби за скасування рабства - хороший привід провести об’єктивну самооцінку нинішнього стану людства.
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом
1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Міжнародне гасло ООН цього року: Ліквідувати нерівності. Покінчити зі СНІДом. Припинити пандемії.
В Україні близько 257 тисяч людей живуть з ВІЛ, і майже 70% із них знають про свій діагноз. Але все ще кожен третій українець або українка не знають про свій ВІЛ-статус.
Без сміливих дій проти нерівності світ ризикує не досягти цілей щодо припинення СНІДу до 2030 року, а також затяжної пандемії COVID-19, соціальної та економічної кризи, що наростає.
Минуло вже сорок років з моменту реєстрації перших випадків СНІДу, але ВІЛ-інфекція все ще залишається глобальною загрозою. Світ відстає від виконання спільних зобов'язань щодо викорінення СНІДу до 2030 року, і справа не в нестачі знань чи коштів, а в структурній нерівності, яка перешкоджає ефективному застосуванню перевірених рішень для профілактики та лікування ВІЛ.
25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
Насильство за ознакою статі — це результат гендерної нерівності та укорінених соціальних упереджень. Стереотипи, страх осуду, відчуття незахищеності, слабкості та безвиході змушує постраждалих замовчувати випадки насильства.
Чи знали ви, що, згідно зі світовими дослідженнями:
-
близько 90 % постраждалих від гендерно зумовленого насильства — це жінки та дівчата;
-
дівчата-підлітки 10-19 років є найбільшою групою ризику у вчинені сексуального насильства;
-
1 із 3 жінок у світі зазнає фізичного та/або сексуального насилля з боку свого партнера або невідомої особи;
-
1 із 5 жінок у світі, які є біженками або переміщеними особами, зазнають сексуального насильства.
В умовах військових конфліктів, гуманітарних криз та надзвичайних ситуацій з’являються і нові форми гендерно зумовленого насильства, наприклад, сексуальна експлуатація та наруга.
Сексуальна експлуатація та наруга (СЕН) — це факт або спроба зловживання владою з боку гуманітарних працівників, які надають допомогу постраждалим. Хоча переважна більшість з них є професіоналами та порядно виконують свою роботу, подібні випадки трапляються.
Згідно з даними ООН, за останні 5 років у світі зафіксовано 315 скарг щодо сексуальної експлуатації та наруги, 77 з них — вчинені з дітьми.
Благодійний фонд «Українська фундація громадського здоров’я» у партнерстві з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) реалізує проєкт «Запобігання сексуальній експлуатації та нарузі (ЗСЕН) в Україні», спрямований на захист прав постраждалих та впровадження політик ЗСЕН у роботу гуманітарних організацій в Україні.
АКЦІЯ
«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»
Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
10 листопада – Всесвітній день науки
Відзначається з ініціативи ЮНЕСКО щорічно 10 листопада.
Для науки немає кордонів, а наукові розробки та дослідження є фундаментальними для розвитку всього суспільства. Важко уявити, скільки новітніх розробок виникає щодня та скільки неймовірного ще попереду.
Завдання Всесвітнього дня науки за мир і розвиток:
-
підвищити поінформованість громадськості про роль науки для мирного та сталого розвитку суспільств;
-
заохочувати національну та міжнародну солідарність в інтересах спільного використання наукових досягнень різними країнами;
-
відновити національний і міжнародний обов’язок використовувати науку на благо суспільства;
-
привернути увагу до викликів, з якими стикається наука, а також збільшити підтримку наукової діяльності.
18 жовтня – Європейський день боротьби
з торгівлею людьми.
Факт його відзначення є нагадуванням про актуальність проблеми торгівлі людьми, а також необхідність об'єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідуванні злочинців, надання допомоги постраждалим, ведення превентивної роботи.
10 жовтня – Всесвітній день психічного здоров’я
Психічне здоров’я є невід’ємною частиною і найважливішим компонентом здоров’я. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій творчий хист і власний потенціал, протистояти звичайним життєвим стресів, продуктивно і плідно працювати і робити внесок в життя своєї спільноти. У цьому позитивному сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя кожної людини і ефективного функціонування всієї спільноти.
Корисні матеріали для ознайомлення:
21 вересня – Міжнародний день миру
Підтверджуючи відданість України ідеалам миру та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН, згідно з Указом Президента України із 2002 року в Україні установлено День миру, який відзначається щорічно
21 вересня – у Міжнародний день миру.
На сьогодні для нашої держави - це свято є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про закінчення війни, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресорів.
Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат.
У День Миру бажаємо всім спокою, процвітання і багатства. Миру в усьому – миру в сім’ях, миру в серцях та миру нашій рідній Україні!
Творчі поробки за темою
Анкетування
"Булінг: як захистити себе?"
Булінг – небажана агресивна поведінка дітей шкільного віку, яка призводить до цькування дитини іншою дитиною або групою дітей з метою приниження, залякування та демонстрації сили.
Одним із важливих заходів профілактики насильства в освітньому середовищі є формування у здобувачів освіти умінь і навичок розвитку і підтримки здорових міжособистісних стосунків. Для цього до освітнього плану закладу освіти пропонується включати програми, які навчають дітей навичкам керування своєю поведінкою та конструктивного вирішення конфліктів.
10 вересня
Всесвітній день запобігання самогубствам
Життя – це безцінний дар, який дається людині при народженні і те, як людина розпорядиться ним залежить від неї самої. Сократ
Спеціалісти визначають суїцид, тобто самогубство, як усвідомлювані, навмисні дії, спрямовані на добровільне позбавлення себе життя, що призводить до смерті.
Людям слід бути уважнішими до морального та емоційного стану оточуючих, адже кожен із нас може врятувати чиєсь життя.
Допоможіть!
Скажіть людині, вона вам потрібна.
Не залишайте людину наодинці.
Зверніться за професійною допомогою.
НЕ БУДЬМО БАЙДУЖИМИ !!!